Exkurze Temelín

Zveřejněno: 18. 3. 2023, zapsal: Andrea Režná

15.3. Exkurze Temelín

Akce se účastnil 7., 8. a 9. ročník. Žáci se seznámili s fungováním jaderné elektrárny a jejím významem. Do samotné elektrárny jsme mohli nahlédnout prostřednictvím virtuálních brýlí a poznali jsme tzv. mlžnou komoru, která ukazuje radioaktivní záření v běžném světě kolem nás. Následně jsme shlédli expozici, ve které jsme našli nejen zmenšený model samotného Temelína, ale i například pracovní oděv nezbytný pro zaměstnance nebo reaktor.

Výstava byla zpestřena zábavnými kvízy pro ověření vědomostí. Cestou zpět jsme se zastavili v Písku, kde jsme se prošli po nejstarším kamenném mostě v Evropě. Z pedagogického hlediska byla akce velice podařená.

Mgr. Marie Musilová

Exkurze Temelín 5Exkurze Temelín 4Exkurze Temelín 3Exkurze Temelín 2Exkurze Temelín 1

 

logolink ESF